iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Akpınar Mah, Malkoçoğlu Cad, Aşık Murat Çobanoğlu Sokak No: 2 Dükkan 1 Sancaktepe / İstanbul

Alüminyum Kapı Pencere

Alüminyum Kapı Pencere

Alüminyum pencerelerle dünyanın en yüksek yalıtım standartlarını karşılayabilmek teknik olarak ve pratikte çok mümkündür. Ancak ülkemizde, birincisi yanlış sistem seçimleriyle (yalıtımsız ve yalıtımı düşük olan doğrama kullanımı) ikincisi de kötü uygulamalarla alüminyumu farklı tecrübe ettik. Alüminyum doğrama terleme yapar gibi yanlış bir yargı yaygınlaştı ki bunun ne kadar yanlış olduğu pencerelerde terleme neden olur? ve ısı yalıtımlı alüminyum profil sayfalarını okuyarak öğrenilebilir. Alüminyum kapı ve pencereler, düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korumaya devam ederler. Bu durum, özellikle de yüksek ve geniş çerçeve aralıklarının bulunduğu uygulamalarda oldukça önemlidir. Bunun yanında termal uzama katsayısı alüminyum ile uyumlu olması açısından ısı yalıtımlı alüminyum profillerde, özel olarak tasarlanan %25 cam lifi içeren poliamit ısı yalıtım plastiklerinin kullanılması önerilir. Bu sayede ise alüminyum çerçeve ile yalıtımı sağlayan plastik birlikte uzayıp kısalabilirler.

Alüminyum profiller, hafif ve dayanıklı malzemelerdir. Bunun yanı sıra oldukça dayanıklı olan bu malzeme, mimarların isteklerine göre tasarım yapmalarını sağlar. Yani alüminyum profiller çok hassas ölçülerde imal edilebilirler. Yine alüminyum pencere çerçevelerinin dayanıklı olması nedeniyle görünür genişliği daha az olan çerçevelerin kullanılması mümkündür. Daha dar alüminyum çerçeveler ise daha geniş pencereler anlamına gelmektedir. Günümüz mimarisinde ise gün ışığından daha fazla yararlanmak adına sınırlar zorlanmakta ve daha dar çerçeveler ile geniş açıklıklar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bunların yanında yerden tavana kadar geniş sürme kapılar ve dükkân vitrinleri gibi geniş açıklıklarda rüzgâr yüküne dayanım oldukça önemlidir. Bu gibi durumlarda alüminyum doğrama, yüksek atalet momentleri sayesinde güvenle kullanılabilir.

Uzun ömürlü olması sayesinde kolay yıpranmayan özellikler gösterir. Hem yüksek hem de düşük sıcaklıklarda özelliğini kaybetmeden kaliteyi yansıtır. Mekân özelliklerine uygun bir şekilde farklı ölçülerde üretilebilir. Genişlik konusunda müşteri taleplerine uygun çözümler ortaya çıkarılır. Bakım ve onarım konusunda diğer büyün sistemlerden daha avantajlıdır. Çevre dostu özellikleri ile olumsuz herhangi bir etki ortaya çıkarmaz. Yangına karşı oldukça dayanıklı olduğundan kolay kolay zarar görmez. Isı yalıtımı konusunda en başarılı seçeneklerden bir tanesidir. Siz de tüm bu özellikleri ile dikkat çeken alüminyum kapı pencere sistemleri ile kaliteyi yakalayabilirsiniz. Alüminyum kapı ve pencere sistemleri, aynı zamanda bakımı kolay sistemlerdir. Çünkü alüminyum, doğası gereği yüksek kimyasal direncine sahiptir. Bu anlamda temizliği ve bakımı ahşaba göre son derece kolaydır. Hatta alüminyum pencereler yağmur suyu ile dahi kolaylıkla temizlenebilir. Yine alüminyum pencere ve kapılar çevreci ürünlerdir. Bunun en önemli nedeni ise %100 geri dönüşümlü olmalarıdır. Alüminyumun geri dönüşümü ise %95 enerji tasarrufu sağlar.

Alüminyum, yangın sırasında herhangi bir şekilde gaz salınımına neden olmaz. Çünkü alüminyum kapı sistemleri yangın yönetmeliğine uygundur. Isıya karşı dayanıklılıklarının yanında alüminyum kapı ve pencereler, yangın sırasında kıvılcım çıkarmaz. Ancak PVC pencere ve kapılar ise herhangi bir yangın durumunda hayati tehlike arz ederler. Çünkü çevreye zehirli gazlar yayarlar. Bu nedenle de PVC, alüminyumun muadili olarak görülmemelidir. Ayrıca PVC çerçeveler ağır mekanik yükleri taşıyamazlar. Bundan dolayı alüminyum hala mimari projelerin vazgeçilmezi durumundadır. Sonuç olarak alüminyum doğrama, PVC doğramaya göre çok daha güçlü ve dayanıklıdır. Yangın riski durumunda ise kişilerin hayatını tehlikeye sokacak zehirli gazlar yaymaz.

Kalite ve yüksek standartları ön plana çıkaran bir bakış açısı sergiliyoruz. Siz değerli müşterilerimizin taleplerine uygun seçenekler ortaya çıkarıyoruz. Sektörün en değerli markalarından bir tanesi olan firmamız bütçe dostu çözümleri ile oldukça başarılı olduğunu ispat ediyor. Ev, iş yeri veya diğer yaşam alanlarınızda alüminyum kapı pencere sistemlerine ihtiyaç duyuyorsanız sizin için tek yapılması gereken bizi aramak ve detaylar konusunda uzmanlarımızı bilgilendirmek olacaktır. Size bir telefon kadar yakınız.

Bir önceki yazımız olan Camekanlı Kış Bahçesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
7/24 En iyi hizmet