NUR ALÜMİNYUM KIŞ BAHCESİ / 2021-05-05

Fiyat Almak için tıklayın!

Kış Bahçesi M2 Fiyatları 

Kış bahçesi metrekare fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulması gereken birçok farklı husus bulunmaktadır. Bu nedenle  kış bahçesi m2 fiyatlarını öğrenmek için kış bahçesi bu hususları bilmeniz ve bu hususlarda bir karara vardıktan sonra metrekare fiyatlarını araştırmanız faydalı olacaktır. Ancak öncesinde genel bir bilgilendirme yapmak adına malzeme kalitesi ve metrekare baz alınarak yapılmış bir fiyat belirlemesini paylaşmak gerekirse, 10 metrekarelik bir kış bahçesinin fiyat aralığı şu şekilde sıralanabilmektedir:

Orta Kalite Malzeme : 25.000 TL - 35.000 TL

Yüksek Kalite Malzeme : 40.000 TL - 60.000 TL

Kış bahçesi büyüklüğü 20 m2 - 40 m2 aralığında belirlendiğinde ise ortalama fiyatlar yine malzeme kalitesine göre şu şekildedir:

 • Orta Kalite Malzeme : 30.000 TL - 40.000 TL
 • Yüksek Kalite Malzeme : 50.000 TL - 70.000 TL

Bahçe sistemlerine göre ise fiyatlar m2 olarak şu şekildedir:

 • Kapalı Çatı : 800 TL - 2.000 TL
 • Cam Çatılı : 1.200 TL - 3.000 TL

Yazımızın devamında sizler için temel bir plan oluştururken yardımcı olması adına fiyatları belirleyici hususları derledi

 

Kış Bahçesi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kış bahçesi fiyatlarında belirleyici olan hususlar konusunda bilgi sahibi olmanız hem bütçe hazırlamanıza hem de kafanızda bir plan oluşturmanıza oldukça yardımcı olacaktır. Bu noktada fiyatları değiştirecek hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Yapının metrekaresi
 • Malzeme tercihi
 • Malzemenin kalitesi
 • Model tercihi
 • Çatı modeli tercihi
 • Uygulanacak kış bahçesi sistemi
 • Yükseklik 
 • Firmanın marka değeri
 • İşçilik kalitesi

Malzeme ve çatı modeli gibi pek çok hususta aynı kalitede ürünlerin fiyatları hemen her firmada ayrıdır. Bununla birlikte firmanın uzmanlığı ve tanınmışlığı fiyatlarda değişikliğe neden olabilmektedir. Kış bahçesi m2 fiyatları bu belirlemelerin ardından tarafınıza sunulacaktır. 

Kış Bahçesinde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Kış bahçesi yapımında kullanılan malzemeler, kış bahçesi hazırlamak isteyen kişilerin gerek bilgi sahibi olmak adına gerekse "Acaba kendim yapabilir miyim?" düşüncesiyle araştırdığı bir diğer konudur. Öncelikle bu soruya cevap vermek gerekirse, kış bahçesini profesyonellerden yardım alarak hazırlamanız uzun vadede hem daha az maliyetli hem de daha güvenli olacaktır. Çünkü firmalar kış bahçelerinde ısı yalıtımlı ve güneş koruma sistemlerine sahip ürünler kullanmakta ve bir proje doğrultusunda hareket ederek dayanıklı yapılar hazırlamaktadır. 

Kış bahçesi malzemeleri belirlenirken inşa ettirmek istediğiniz konutun bulunduğu bölgenin iklimi, rüzgar yönü ve deprem riski gibi pek çok husus göz önünde bulundurulmakta ve malzemeler bu doğrultuda belirlenmektedir. Tüm bu sebepler nedeniyle tavsiyemiz kış bahçesi için profesyonel bir firmadan yardım almanız olacaktır. Bu belirlemelerin ardından PVC, ahşap, silikon, mastik, hasır demir gibi pek çok malzeme kış bahçesi yapımında kullanılmaktadır. 

Balkona Kış Bahçesi Yapılabilir Mi?

Balkona kışbahçesi yapılır mı sorusu, internette cevabı en sık araştırılan kış bahçesi sorularından birisidir. Kış bahçesi, bahçeli evlerde sık tercih edilen bir yaşam alanı olsa da, esasında pek çok noktaya kış bahçesi yapabilmeniz mümkündür. Bu noktalardan birisi de elbette balkonlardır. Kış bahçesi m2 fiyatları incelendiğinde, kış bahçesinin bahçeli evlerde ayrı bir yapı veya konutun devamı olarak inşa edildiğinde çok daha büyük bir lüks olduğu görülmektedir. Balkonunuzu veya terasınızı kış bahçesine çevirmek, maliyeti düşük ve hoş bir yaşam alanı oluşturmanız için ideal bir tercih olacaktır. Balkona yapılan kış bahçelerinde balkon katlanabilir camekan  ile kapatılmaktadır.