Panjur ve Kepenk


Nur Alüminyum olarak,alanında uzman kadromuz kaliteli ürünlerimiz ile siz hayel edin biz gerçekleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yaparak % 100 müşteri memnuniyeti için cam balkon alanındaki ürün çeşitlerimizle Panjur ve Kepenk alanındaki hizmetimizle sizlerleyiz.

Fiyat teklifi için tıklayın!

Panjur ve Kepenk Sistemleri

Panjur sistemleri ve kepenk sistemleri, özellikle villa tarzı evlerde, müstakil yapılarda ve yazlık tipi yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan bir cam ve/veya pencere koruma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.Panjur temelde pencere dışına takılan, yatay şekilde ve açılır-kapanır biçimde üst üste bindirilmiş tahtalardan oluşan, güneş ve rüzgarı önlemek amacı ile takılan bir aparat olarak tanımlanır. Panjurlarda var olduğundan bahsettiğimiz bu tahtalar bazı modellerde dar plastik parçalar olarak da karşımıza çıkabilir. Öte yandan kepenk ise genel olarak çarşı gibi kalabalık ve tenha yerlerde hırsızlık ve benzeri olaylara karşı bir güvenlik aracı olarak dükkanları kapatmak amacı ile kullanılan, çoğunlukla saç levhadan türlü biçimlerdeki demir veya tahtadan yapılmış bir kapak olarak nitelendirilir. Kepenklerle sık sık dükkan kapılarında karşılaşmamıza rağmen bazı bireysel ev sakinleri de balkon, veranda ya da kış bahçesi kapılarını mühürlemek için de kepenk kullanımına başvurabilmektedir.

Panjur ve Kepenk İmalatı

Panjur ve kepenk çeşitleri temelde birkaç ayrı noktada birbirinden ayrılsa da çoğunlukla aynı üretim mantığı ile imal edildiği için genellikle birlikte anılan ve satılan ürün grupları olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla da panjur imalatı ve kepenk imalatı süreçlerini bir olarak almak mantıklı olacaktır. Söz konusu panjur üretimi olduğu zaman özellikle son yıllarda büyük inşaat firmalarının projelerinde sıklıkla kullandığı panjur tipinin alüminyum panjur olduğunu söylemekte fayda vardır. Panjur modelleri arasında fazlasıyla revaçta olan alüminyum panjur kapı, her şeyden önce ses yalıtımı ve hırsızlığa karşı büyük bir koruma ve güvenlik teşkil eder. Bununla birlikte bu tip panjur çeşitleri hava koşullarından koruma ve ısı izolasyonu konusunda da gerçek anlamda bir yapısal çözüm olarak karşımıza çıkar.

Kepenk üretimi de tıpkı panjur üretimi esnasında olduğu gibi son teknolojik cihazların kontrolünden, güvenlik ve yalıtım testlerinden ve çağdaş üretim tekniklerinden geçmektedir. Kepenklerin özellikle iş yerlerinde kullandığından bahsetmiş, tercihen pencere ve kapıların mühürlenmesinde de rol oynadığını belirtmiştik. Eski tarz kepenkler ağır ve hantal materyalden üretildiği için açma ve kapama esnasında esnafa ve kullanıcıya büyük ölçüde zorluk çıkartıyordu demek yanlış olmaz. Ancak son teknolojik gelişmeler ile birlikte yeni nesil kepenkler kolaylıkla açılır ve kapanır hale gelerek herkesin gündelik hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bununla birlikte mağaza ve iş yeri güvenliğini sağlama konusunda bir numara olan kepenk çeşitleri zahmetsiz, problemsiz ve uzun ömürlü bir biçimde kullanıcılarına hizmet ediyor.

Panjur ve Kepenk Modelleri

Hem panjur hem kepenk modellerini pek çok farklı kullanım alanına ve tercihine göre sınıflandırmak ve sıralamak mümkün. Panjur modellerine baktığımız zaman pek çok farklı yaşam alanına ve ev tarzına göre modelin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. En sık tercih edilen panjur çeşitleri arasında motorlu panjur ve panjur perde olduğunu vurgulamak mümkün. Motorlu panjur tek bir düğme yardımı ile çalışan bir panjurdur ve manuel panjur çeşitlerinin aksine herhangi bir manuel iş gücü gerektirmez. Motorlu panjurun ilgili düğmesine bastığınız takdirde panjuru dilediğiniz seviyeye kadar açabilir ve aynı şekilde de kapatabilirsiniz. Panjur perde ise tıpkı panjur jaluzi gibi bir üründür ve adeta perde görünümlü ya da jaluzi görünümlü bir panjur havası yaratır. Bir yandan camlarınızı ve pencerelerinizi panjur görevini yerine getirerek korurken bir yandan da perde ya da jaluzi görünümü sağlayarak adeta evinizin bir parçasıymış havası yaratır ve estetik bir görünüm oluşturur. Bir diğer popüler panjur çeşidi ilse balkon panjur olarak karşımıza çıkar. Balkon panjurlar genellikle balkon kapılarına ve camlarına takılan panjurlardır ve genellikle yüksek derecede güvenlik önlemi sağladıkları için tercih edilirler. Endüstriyel ve sanayi ortamlarında kullanılan panjurlar ise endüstriyel panjur ve mekanik panjur olarak adlandırılabilir.

Söz konusu kepenk modelleri olduğu zaman buradaki seçenekleriniz de en az panjur seçeneklerinde olduğu kadar bol ve çeşitlidir. En popüler kepenk çeşitleri arasında kendi kendine çalışabilen otomatik kepenk, tıpkı panjurda olduğu gibi düğme ile çalışan motorlu kepenk, yüksek ölçüde gün ışığı girmesini sağlayan şeffaf kepenk ve şerit misali parçaları ile verimlilik sağlayan ızgara kepenk yer almaktadır. Bununla birlikte eviniz için en uygun kepenk modelleri arasından en doğru seçimi yapabilmek için uzman bir panjur ve kepenk firmasına danışarak tercih yapmanız mümkündür.

Panjur ve Kepenk Fiyatları

Panjur fiyatları ve kepenk fiyatları biraz önce bahsetmiş olduğumuz modellere göre farklılık göstermektedir. En uygun fiyatları panjur ve kepenk modelleri arasında manuel olarak çalışan panjur ve kepenkler yer alır. Bunun yanı sıra otomatik panjurlar ya da motorlu kepenkler standart panjur ve kepenklere göre bir miktar daha pahalı fiyatlara sahip olacaktır. Panjur kepenk sistemleri özellikle müstakil bir evde ya da villa tipi bir yaşam alanında ikamet eden aileler için gerçekten önemli bir unsur olarak ünlenmişlerdir. Özellikle bol güneş alan yazlık alanlarda ve doğal ortamlarda yer alan bu tip evler gün içerisinde gün ışığından korunmaya ihtiyaç duyarlar. Bununla birlikte bu tip kırsal alanlarda şehre nazaran daha fazla meydana gelebilecek hırsızlık olaylarına karşı da evlerin güvence altına alınması gerekir. Panjur ve kepenkler bu bağlamda çok önemli birer etmen olarak kullanışlılıklarını ispat ederler. Bütçenize en uygun panjur fiyatları ve kepenk fiyatları hakkında bilgi almak ve kepenk panjur ihtiyaçlarınızı karşılamak için Nur alüminyum Sistemleri ile iletişime geçmeniz yeterli.

İstanbul Panjur Kepenk

Panjur ve kepenk piyasası söz konusu olduğunda İstanbul’un bu konuda en kapsamlı ve en tecrübeli firmaları bünyesinde barındırdığı bir gerçekİstanbul panjur firmaları bakımından oldukça zengin bir portföye sahiptir. Her çeşit panjur modelini bulabileceğiniz yüzlerce mağaza arasında gezinebilir, fiyat kıyaslaması yapabilir ve bütçenize uygun bir model ve tarzda karar kılabilirsinizİstanbul kepenk modelleri bakımından da tıpkı panjur modellerinde olduğu gibi iddialı mağazaları bünyesinde taşıyor. Eğer dükkanınız ya da iş yeriniz için kepenk arayışı içerisindeyseniz İstanbul’daki kepenk imalatçılarını ziyaret ederek fikir edinebilir ve satın alma gerçekleştirebilirsiniz. Nur alüminyum, hem panjur hem kepenk ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek nitelikte ve güvenilirlikte bir firma olarak sektörde ün yapmıştır ve sadık müşteri kitlesi tarafından uzun yıllardır tercih edilmektedir. İstanbul’da panjur ve kepenk satın alma amacında olan müşterilerimiz bizimle temasa geçerek uygun fiyata kaliteli hizmet anlayışımızdan faydalanarak kazançlı bir alışveriş deneyimi geçirebilirler.

Panjur Kepenk Sipariş ve Teklif

Eğer İstanbul’da ikamet ediyor ve İstanbul panjur kepenk firmaları üzerine bir araştırma yapıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Nur Alüminyum, kepenk ve panjur imalatı, üretimi ve montajında önde gelen firmalar arasında yer alır. Kaliteli hizmet anlayışı ve yılların deneyimi ile ürünlerine müşterilerine sunan Nur alüminyum en kaliteli malzemelerden üretilen panjur ve kepenk çeşitlerini beğeninize sunar. Daha fazla bilgi edinmek, panjur ve kepenk sistemleri hakkında araştırma yapmak ve detaylı fiyat bilgisi almak için İletişim bölümümüzü ziyaret edebilir, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Kepenk

Kış Bahçesi Sistemleri | Nur Alüminyum

Kış Bahçesi Sistemleri | Nur Alüminyum

Nur Alüminyum olarak,alanında uzman kadromuz kaliteli ürünlerimiz ile siz hayel edin biz gerçekleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yaparak % 100 müşteri memnuniyeti için cam balkon alanındaki ürün çeşitlerimizle Kış Bahçesi alanındaki hizmetimizle sizlerleyiz.

İNCELE
KÖMMERLİNG PVC PENCERE SİSTEMLERİ

KÖMMERLİNG PVC PENCERE SİSTEMLERİ

KÖMMERLİNG PVC PENCERE SİSTEMLERİ

İNCELE
Cam Balkon Sistemleri/Nur Alüminyum

Cam Balkon Sistemleri/Nur Alüminyum

CAM BALKON

İNCELE


Hakkımızda

Nur Alüminyum olarak ,müşterileri ile karşılıklı güven doğrultusunda bu günlere gelmiş, dostluk ve hoşgörü çerçevesinde kalite konusunda taviz vermeden yoluna devam etmeye kararlıdır. Portföyümüzde bulunan müşterilerimizle sağladığımız bire bir yakın dostluklar bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özelliğimizdir. İlkesi ;kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti olan firmamızı aramanız bize yeni dostluklar kazandıracaktır. Firmamız ile çalışma ayrıcalığını sizlerinde yaşaması bize büyük mutluluk yaşatacak ve hizmet anlayışımızda yeni ufuklar açacaktır.

Kısayol Bağlantıları

Hakkımızda

Misyon-Vizyon

İletişim Bilgilerimiz

Akpınar Mahallesi, Malkoçoğlu Caddesi, Aşık Murat Çobanoğlu Sokak , No:2, Dükkan 1 , Sancaktepe / İstanbul

0 (532) 778 01 84

kisbahcesinuraluminyum@gmail.com


Nur Alüminyum Kış Bahçesi Sistemleri © 1998-2021 Tüm hakları saklıdır. Hazır Site domain sorgulama By Uzman Tescil