iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Akpınar Mah, Malkoçoğlu Cad, Aşık Murat Çobanoğlu Sokak No: 2 Dükkan 1 Sancaktepe / İstanbul

Panjur Kepenk Sistemleri

Panjur Kepenk Sistemleri

Otomatik kepenk sistemleri iş merkezleri, mağaza girişleri, fabrikalar ve bina girişlerinde kullanılan sarmal kepenk sistemleridir. Güvenlik önlemlerinin en başında otomatik kepenk sistemleri gelmektedir. Alüminyum kepenkler poliüretan dolgulu ve ekstrüze paletlerden imal edilmektedir. Kepenk sistemlerinde uzaktan kumandalı motorlarlar ile sisteme hareket verilmektedir. Kepenk sistemlerinde istenildiği taktirde UPS sistemleri takılabilmektedir. Kepenk sistemlerini askı kilitler sayesinde alttan kaldırılarak açılması mümkün değildir. Her ölçüdeki panjur için farklı güçte motor seçimi uzman ekibimiz tarafından özenle yapılır.

Sizlere uzun yıllar güvenle kullanmak kalır. Motorlarımıza uzaktan kumanda, buton, anahtarlı şalter ve şifreli geçiş kontrol sistemleri monte edilebilir. Alüminyum otomatik kepenk sistemleri, estetik görünümün daha ön planda olduğu mekanlar da tercih sebebi olmaktadır. Bazı profil türlerinde yardımcı malzeme olarak poliüretan kullanılır. Poliüretan dolgulu alüminyum otomatik kepenklerde direnç daha fazladır. Bu tip profilden imal edilen kepenklerde ısı ve ses yalıtımı yüksektir. Alüminyum doğrama sistemleri otomatik kepenk sistemlerinde gri, metalik gri, ahşap, koyu ahşap, beyaz gibi renkler tercih edilebilmektedir. İş yeri güvenliğinin ertelenmeyecek kadar önem kazandığı günümüzde kötü amaçlı kişilerin saldırılarından korunmak, hırsızlığı önlemek ayrıca olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kepenk ve kapılarımızın dayanıklı olması gereklidir. Delikli profiller kullanılarak geceleri ışıklandırılmış vitrinlerin belli oranlarda gözükmesi sağlanmaktadır. Ayrıca tamamen kapatılmış kepenkler üzerine renkli reklam grafikleri işlenebilmektedir.

Kepenk sistemleri kapalı iken sağlamış olduğu güvenlik ve caydırıcılık, iş yeri sahipleri için vazgeçilmez özelliklerin başında gelmektedir. Sağlam dayanıklı malzemelerden tasarladığımız profillerle üretilen kepenk sistemlerimiz iş yerinizden uzakta iken yastığa başınızı huzurla koymanızı sağlar. Firma bütçeniz 24 saat bekçi çalıştırmaya uygun olmayabilir. İş yerinizi sadece bir kilidi emanet ederek bırakıp gitme riskini almamanın en pratik ve ekonomik yolu otomatik kapı ve kepenk sistemleridir. Unutmayın iş yerinizi 24 saat güvenlik kameraları ile takip ediyor olabilirsiniz ancak güvenlik kameraları hiç bir hırsızlığı engellemez, sadece hırsızlığı izlemenizi sağlar.

Motorlu panjur hava şartlarının olumsuzluklarını önlemek ve güvenlik için sıkça kullanılan bir sistemdir. Hava koşullarından kaynaklanan güneş ışığı, yağmur ve rüzgârı önlemede kullanılır. Panjur sistemleri eskiden manüel olarak açılıp kapatılırken günümüzde motor sistemiyle rahat ve modern bir kullanım kazanmıştır. Motorlu panjur tüm yapılara uygulana bilen genellikle gün ışığı, rüzgâr ve cepheli yağmurlara karşı koruma olarak ev, iş yeri ve yazlıkların kapı ve pencerelerine uygulanan bir sistemdir. İş yerlerinde ve garaj kapılarında ise güvenlik ön plana çıkmaktadır. Ayrıca ister evlerimizde ister iş yeri ve garajlarda olsun hırsızlara karşı caydırıcı olması ayrıca bir avantajdır. Otomatik kepenk sistemleri 2 ana başlık altında incelenmektedir.

Işık geçiren ferah mimari özellikler artık hiç olmadığı kadar revaçta. Geniş pencereler de buna büyük katkı sağlıyor. Taleplerin fazla olduğu, tasarım odaklı ve esnek çözümler, iç ve dış mekan tasarımındaki istek listelerinin en başında yer alıyor. Amaç ister kullanıcıya özel bir mekan yaratmak, ister yaşam ve çalışma alanlarını kaynaştırmak olsun, iç ve dış mekanlar artık kullanıcıların beklentilerine mükemmel uyacak şekilde düzenleniyor. Arkanıza yaslanın ve odanızdaki hijyenik havayı içinize çekmenin keyfini yaşayın. Bilindiği üzere yaşanılan en büyük iklim kayıpları pencere ve kapı sistemlerinden olmaktadır. Eski ve doğru olmayan ürünlerin kullanıldığı doğrama sistemlerinde oluşan kayıplar çok yüksek değerlerdedir. Kusursuz bir kapı pencere sisteminde dahi cam seçiminden kaynaklı iklimlendirme kayıpları kaçınılmazdır. Bu tarz kayıpları önlemek için Panjur ve Kepenk sistemleri en uygun çözümdür. Her iklime uygun sıcak-soğuk kontrolü konusunda en doğru sistem olan bu alternatif yaşam alanlarının iklim konforunu en üst düzeyde sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alüminyum Kapı Pencere başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
7/24 En iyi hizmet